Як визначити вартість частки квартири для викупу іншим співвласником?

Spread the love

Порада від юриста: Як визначити вартість частки квартири для викупу іншим співвласником?

Як співвласникам визначити вартість  частки квартири для викупу один в одного?

Юридичні послуги з приводу спорів між співвласниками в квартир в місті Київ…

0443611684

Спонуканням до написання даної статті стали часті питання співвласників у яких, чи які хочуть викупити частку. Наприклад після смерті батьків двом братам у спадщину в рівних долях залишилася трьох кімнатна квартира. Один брат з сією живе в ній, інший ніби і є рівнозначним співвласником, але зиску чи будь-якої користі з квартири немає.

Як продати квартиру і набратися юридичних проблем….

Вибір незалежного оцінщика  і виплата по визначеній ним ціні:

Варіант можна сказати найчесніший. Але в ідеалі буває дуже рідко. То одному здається за дорого, а другому задешево. То навпаки. То грошей не вистачає.  І як кажуть для даного, та й наступного варіанту потрібно взаєморозуміння між сторонами і дуже часто фінансову можливість викупити частку квартири.

Деякі міфи при купівлі квартири…

Оцінка квартири по аналогам на ринку:

Варіант визначення ціни квартири для викупу частки непоганий. Він дуже подібний до вище наведеного. Але замість оцінщика всю роботу робите ви. Якщо подумати, то це не важко. Рекомендація: беріть за основу мінімальні вартості аналогічних квартир.

Характеристика району Осокорки -вулиця Чавдар.

Несправедливий варіант ціни на частку квартири, яку пропонує продавець?

Дуже часто, особливо у разі наявності конфлікту, продавці ламають руки покупцеві, і пропонують тільки вартість індивідуально взятої кімнати на ринку. Однозначно вартість кімнати в комунальній квартирі менша від вартості відповідної частки в квартирі.

Як знизити ціну квартири, яку Ви хочете купити….

Як покупці лякають продавців частки квартири?

Поселю ци…ан, продам будь-кому за одну копійку, тощо.

Вважаємо дані страшилки безглуздими.  По поселити будь-кого в квартиру можливо тільки за згоди всіх співвласників. А вони мабуть не дуже будуть цього хотіти.

Щодо продажу будь-кому за будь-які гроші , то мабуть краще продати частку квартири з дисконтом іншому співвласнику. Як кажуть: краще синиця в руках ніж журавель в небі.

Чи варта купити хрущовку….

Якщо стягувати вартість частки квартири через суд?

Це можливо, але існують деякі проблеми. У даному випадку ціну буде визначати, скоріше за все, судова експертиза.

Проблеми:

По-перше: потрібно в суді довести, що Ви не можете спільно користуватися квартирою. А у більшості випадків інший власник це заперечує, і каже: нехай живе у своїй кімнаті. Тільки сам. Нікого чужого.

Купити квартиру в Києві чи будинок в передмісті….

По-друге:

Навіть якщо буде рішення суду про стягнення вартості. То шановні, його потрібно ще виконати. А там і інфляція, і зміна цін, і інші притаманні нашій економіці і життю речі.

Чому іноді варта поступитися своїми бажаннями щодо ціни на частку квартири?

Будь-яки спір і конфлікт відносно квартири – це дорогий і триваючий процес. І дуже часто невідомо чим це все закінчиться. Співвласники, як покупець так і продавець повинні це розуміти. Тому іноді їм потрібно поступитися своїми амбіціями, як з одної так і іншої сторони. І зрозуміти, що потрібно досягти компромісу, як в ціні, так і в способі і строках оплати, і досягти взаємовигідного компромісу.

Опубліковано у Деякі моменти про ціни , Юридичні поради: купівля-продаж квартир, Як правильно продати квартиру? | Теґи: , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *