Як продати квартиру, коли зареєстрований малолітній, а згоди Служби у справах захисту дітей немає…

Spread the love

Як продати квартиру з зареєстрованою (приписаною) малолітньою або неповнолітньою особою, яка проживає окремо з іншим з батьків після розлучення?:

Юридичний супровід щодо купівлі квартир в місті Київ:

0988216642

Дуже часто виникає ситуації, що після розлучення батьків дитина залишається зареєстрованою в батька в квартирі, яка належить йому на праві власності, а проживає наприклад з матір’ю.

Бажаючи продати квартиру, батько дитини звертається до матері дитини, що зареєструвати інше місце дитини за іншою адресою або разом звернулася до служби захисту прав дітей для отримання дозволу, але вона категорично відмовляється.

Коротка юридична консультація на тему: що робити?

Чи можливо виписати (позбавити) права користування малолітню дитину квартирою або іншою нерухомістю в якій вона не проживає бо живе з іншим з батьків?

Хоча багато юристі та адвокатів скаже, що це можливо зробити, наша відповідь ні. Така сама думка зазначена також в Постанові Верховного Суду у складі колегії Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 21 лютого 2018 року у справі № 296/2411/16-ц.

Ознайомитися з Постановою Верховного суду в якій відмовлено в позбавленні права користування малолітній житловим приміщенням можна тут.

Що ж все-таки робити, коли неможливо вирішити питання з дозвіл Служби захисту дітей відносно дитини до 18 років, через незгоду одного з батьків?

Рекомендуємо отримати дозвіл на продажу квартири, де зареєстрована не проживаюча малолітня чи неповнолітня дитина в судовому порядку.

В суд потрібно звернутися з вимогою про надання дозволу на продаж квартири, де правом користування наділена малолітня дитина, придбання квартири на ім’я малолітньої дитини та реєстрацію місця проживання дитини без згоди матері, усунення перешкод, виселення та зняття з реєстрації.

Зазначаємо, що в Україні існує позитивна судова практика, щодо вирішення даних питань.

Як зразок наводимо Ухвалу Колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 26 квітня 2017 року, якою залишене в силі рішення Апеляційного суду міста Київ від 04 травня 2016 року у справі № 761/18823/15.

Зразки судових рішень про надання дозволу на продаж квартири, де зареєстрований неповнолітній  можна тут.

Опубліковано у Купити квартиру вторинний ринок, Юридичні поради: купівля-продаж квартир | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *