Проспект Науки-одне з комфортних мікрорайонів міста Києва

Spread the love

Проспект Науки-одне з комфортних мікрорайонів міста Києва

Де знаходиться проспект Науки ?

Проспект Науки знаходиться у Голосіївському районі Києва. Він виник на основі реконструйованої у 1967 р. вулиці Велика Китаївська в тій її частині,що проходить від Деміївської площі до Столичного шоссе. Так було утворено нову магістраль, яка пролігла по терріторіях місцевостей Деміївка,Саперна слобідка, Добрий Шлях,Багринова гора,Мишоловка, Китаїв.Свою назву- проспект Науки- отримав у 1969 році від наявності тут значної кількості наукових установ. Протяжність проспекту досить велика – 5.0 км.,тому до ньго прилучається і значна кількість вулиць : Голосіївський проспект, Саперно-Слобідська , Голосіївська, Малокитаївська (двічі),Стратегічне шоссе,Павла Грабовського,провулок Цимбалів Яр,вулиці Оскольська,Академика Писаржевського,Тихвінський провулок,вулиці Лисогірська,Блакитного, Весняна,Черешневий провулок,вулиці Адмірала Ушакова (двічі) , Маршальська,Моторна, Військова,Левітана,провулок Левітана (двічі),Квітки Основ’яненка , Китаївська,Пересіченський провулок, вул. Пирогівський шлях,залізничний переїзд потягу Київ-Миронівка.

Які особливості властиві проспекту Науки ?

Проспект Науки починався як науковий центр столиці,а також як найкоротша транспортна артерія,що з`єднує один з центрів міста з окружним шляхом.На пр.Науки і зараз знаходяться такі наукові організації як Український науково-дослідний інститут гідрометерології,Інститут фізики напівпроводників,Циклотрон НАН України,Інстітут ядєрних досліджень,Інстітут фізики НАН України.Для створення комфортних умов співробітників ціх закладів була створена відповідна інфраструктура- побудовани житлові будинки, організовано транспортне сполучення,створені гаражні кооперативи для індівідуальних авто тощо.З проведенням подальшої забудови проспекту,на ньому з`явились гуртожитки, житловы будинки, розширювалась інфраструктура.З часом проспект науки став розвитим житловим районом.                                                                                          

 Як можна характеризувати житловий район,сформований навколо проспекту Науки ?

Сьогодні навколо проспекту Науки сформувався потужний житловий мікрорайон.За роки свого існування безпосередньо на проспекті і на вулицях поруч з ним було побудовано,та і зараз будуються, багато житлових комплексів. За час існування мікрорайону у ньому сформувалась дуже розвинена інфраструктура, що і притягає до нього мешканців Київа.Крім того тут дуже розвинута зелена зона з озерами навколо проспекту,багато дитячих закладів,шкіл, аптек, транспортне сполучення дозволяє швидко доїхати до станцій метро,а за його допомогою-у будь-який інший район Київа.Частина проспекту знаходиться біля місцевості Корчувате- недалеко від місць відпочинку на правому березі р.Дніпро.З верхніх поверхів будинків проспекту відкривається чудовий краєвід.Тому будинки житлових комплексів на пр.Науки користуються великим попитом у тих,хто бажає мешкати в комфортних умовах.

І які будинки переважно знаходяться в цьому мікрорайоні?

    Оскільки забудова району почалась ще до 1967р.,тому в мікрорайоні багато як старих будинків ще радянських часів,так і сучасних житлових комплексів з усіма необхідними елементами облаштованої прибудинкової территорії та комфортними помешканнями.    Наприклад:                                                      -будинок №4-дев’ятиповерховий будинок з цегляними стінами.Вісота стелі-2,75 м.Відстань до станції метро Деміївська-234 метри;                                                      -будинок №13-дев’ятиповерховий,поруч- дитячі майданчики, магазини Фора,АТБ,дві аптеки,до поликлиники-1,4 км.до станції метро Деміївська добиратись 5 хв., за допомогою транспорту, до станції метро Либідська-12 хвилин,до гімназії-400 м.,до ліцею-1 км.,до дитячого садка- -700м.;

-будинок №16а (поруч автовокзал),дев’ятиповерховий,добиратись до ст.м.Деміївська -10 хвилин,цегляні стіни,висота стелі-2,5м.,поруч знаходяться доросла та дитяча  поликлинники, лицей,печерська міжнародна школа,школа английського язика.Недалеко є і місця для відпочинку річка, озеро,ліс,парк;                                     -будинок №17/15-п’ятиповерхова гостинка ;

-будинок №24/2-дев’ятиповерховий,панельний;

-№27-шістнадцатиповерховий;

-№32-2007р.,п’ятиповерховий;

-№39-чотирьохповерховий,цегляний,кухня 6,5 кв. м.;

-№43-панельний,висота стелі-3,05 м.;

-№54б-бетонно-монолітний,п’ятнадцатиповерховий;

-№55а-2014р.,двадцяти п’ятиповерховий,поруч-кінцева зупинка троллейбусу,відстань до ст. метро Деміївська- 2,0 км.,поруч-парк;

-№58/2-хрущовка,п’ятиповерховий,до ст.м.Деміївська- 10 хвилин транспортом,попруч школи,дитячи,садки,магазини;

-№60-2017р.,двадцятип’ятиповерховий,стеля-3,0 м.,поруч парк, річка,озеро,школа,дитячий садочок;

-№60а- 2017 р.,термодом,двадцятип’ятиповерховий,до ст.м.Деміївська добиратись троллейбусом -10 хвилин,стеля- 2,7м., підлога-ліноліум.,поруч- школа,дитячий садочок,ліс, магазини, ресторани;

-№94/5-проект2001р.,бетонно-монолітний,чотирнадцятиповерховий лісопаркова зона с каскадом озер поруч,стеля від 2,7до 3,2м.;

-№98 (біля району Корчувате)- дев’ятиповерхова гостинка.         Таким чином,на поспекті знаходяться житлові будинки і старого фонду,які були побудовані ще у 60-80 роки,і сучасні багатоквартирні житлови комплекси з комфортабельними квартирами.

То що, можна рекомендувати купувати житло в цьому мікрорайоні?

   Так,рекомендувати можна,але дуже обережно,тому що і в цьому мікрорайоні знайшлись недобросовісні забудовновники,а простіше кажучи- будівельні аферисти. Так,Проблемне будівництво сталося на пр.Науки 42а (ЖК “Мрія”),пр.Науки №49,ЖК “Панорамне містечко”, пр.Науки 66-70,ЖК “Сімфонія”.Будівництво житлового комплексу за останньою адресою почалось ще в 2005 р.В 2008 р.будівництво комплексу було припинено,а МВС Київа обёявило продаж квартир в ЖК “Сімфонія”за цією адресою в Голосіївському районі будівельною аферою.Тому слід дуже обережно підходити до вибору забудовника на пр.Науки,т.я.на ньому зараз йде дуже інтенсівна забудова сучасними будинками різними забудовниками.

 А яким чином організовано транспортне сполучення на проспекті ?

   Транспортне сполучення на проспекті Науки організовано на досить високому рівні.Так на проспекті курсують автобусы № 20,27,39,52,91, троллейбуси №1,11,12, а також маршрутні автобуси №211,212,220, 412, 422, 457,470,539,557. Це дозволяє задовольнити необхідні потреби мешканців мікрорайону.                                             

Які незручності можуть випробувати мешканці проспекту Науки ?   

   Як значну незручність для мешканців прспекту, слід зазначити високу інтенсівність руху автомобільного транспорту і недостатню кількість підземних пішоходних переходів через вулицю.

При описі проспекту Науки було відмічено наявність гуртожитків на території мікрорайону.У зв’язку з цим хотілося б узнати: чи не привело це до виникнення значної кількості правопорушень в мікрорайоні?

   Вважати так не можна.Судить самі-по статистиці у 2017 році найбільше розбійних нападів було вчинено у Соломенському районі, більше всього пограбувань – у Дніпровському, більше всього крадіжок – у Деснянському районі, найбільше крадіжок з квартири – у Дарницькому районі, більше кишенькових крадіжок – у метрополітені, більше випадків шахрайства – у Шевченківському районі, більше хуліганства – у Голосіївському районі, більше всього викрадень транспортних засобів – у Дарницькому районі.

   Таким чином,і це головне,наявність гуртожитків не призвело до збільшення грубих правопорушень на пр.Науки.

Чи дозволяє все це вважати житловий мікрорайон навколо проспекту Науки одним із самих комфортнів у місті Києві ?                

   Так.Думка щодо комфортності умов мешкання у житловому мікрорайоні навколо проспекту Науки підтвержена не тільки його місцем у рейтингу районів,а по результатах опитів його мешканців.

З повагою команда HOTFLAT

Опубліковано у Про купівлю квартир в різних районах Києва. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *