Податки в 2018 році при продажі успадкованої квартири.

Spread the love

Які Ви заплатите податки при продажі успадкованої квартири у 2018 році?

Юридичний супровід купівлі продажу нерухомості…

0988216642

Дана стаття дає відповіді на питання, хто, коли і скільки заплатить податків від продажі щойно (у цьому році) успадкованої квартири?

Розглянемо ситуацію, коли особа щойно оформила на себе спадщину, до складу якої входила квартира. Спадкоємець бажає продати цю квартиру, адже має де жити. Але які ж податки він заплатить, якщо продасть щойно успадковану нерухомість?

Консультації юриста з питань купівлі нерухомості.

Чи сплачує спадкоємець 5% податку, якщо він вирішив продати квартиру протягом 3 років з моменту її набуття?

При продажі успадкованої квартири чи будинку, в незалежності від того скільки часу ви володієте нерухомістю, сплачується лише 1% державного мита. Тобто 5% податку на доходи фізичних осіб не сплачується

В якому районі Києва краще купувати квартиру?

Чи сплачує спадкоємець 1,5% військового збору, якщо він вирішив продати квартиру протягом трьох років з моменту її успадкування?

З 1.5% військового збору та сама ситуація, що і з 5% податку на доходи фізичних осіб. Тобто 1.5% військового збору не сплачується.

Які реальні ціни на квартири у місті Київ?

Чому не застосовується загальне правило оподаткування, щодо сплати податків, якщо власник вирішив продати успадковану квартиру протягом трьох років з моменту її набуття?

Дане питання врегульоване пунктом 1 статті 172 Податкового кодексу України, де передбачено при яких умовах податки не сплачуються.

Цікаві моменти угод по нерухомості.

Які податки сплачуються при продажі успадкованої квартири, якщо спадкоємець нерезидент України?

Фізична особа – нерезидент України сплачує 18% податку з доходу від продажі квартири, 1,5 % військового збору та 1% держмита за реєстрацію угоди. Тобто сукупно 20,5% від оціночної вартості квартири.

Якщо спадкоємець успадкував декілька об’єктів нерухомості і вирішив їх продати протягом першого року?

В не залежності від того скільки успадкованих квартири ви продаєте за рік, все одно ви сплачуєте лише 1% держмита, адже це підпадає під той же пункт 1 статті 172 Податкового кодексу України.

Про продаж квартир у місті Київ.

Як вираховується сума сплачуваного держмита та інших податків?

Сума держмита розраховується від оціночної вартості квартири, тобто, якщо в оцінці вказана ціна 100000 грн., то держмито складатиме 1000 грн. (1% від 100000).

Чи може покупець сплатити держмито за продавця?

Це вже питання ваших особистих домовленостей з покупцем, якщо він згоден, то він може взяти на себе і ваше держмито і послуги нотаріуса і свій 1% пенсійного збору (це податкове навантаження покупця під час купівлі квартири). Головне аби у квитанції платником держмита виступали саме ви – продавець, а хто фактично дасть кошти на його сплату, ролі не грає.

Яке загальне правило розподілу податків при продажі успадкованої квартири?

За загальною, вже усталеною практикою витрати на податки і нотаріуса розподіляються так:

Продавець – 1% держмита

Покупець – 1% пенсійний збір та витрати на послуги нотаріуса.

Коли потрібно сплатити зазначені податки?

Зазначені податки сплачуються під час підписання угоди у нотаріуса.

З повагою команда HOTFLAT за підтримки Юридичної компанії ДОМПРАВО.

Опубліковано у Купити квартиру вторинний ринок, Юридичні поради: купівля-продаж квартир | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *