Податки і збори при купівлі продажі квартири у 2018 році.

Spread the love

Характеристика податків і зборів при укладенні договору купівлі-продажу квартири.

У даній статті описано, які податки та збори сплачують фізичні особи, при купівлі чи продажі нерухомості в Україні.

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ: СУПРОВІД КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ КВАРТИР В МІСТІ КИЇВ

0443611684

Перелік податків та зборів, які сплачуються фізичними особами при купівлі продажі нерухомості:

Державне мито – 1% від суми угоди.

Пенсійний збір – 1% від суми угоди.

Податок на доходи фізичних осіб: (продавець фіз. особа – нерезидент України): 18% доходу від угоди.

Податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5% від суми продажу

Військовий збір: 1,5 % від суми угоди.

ПОРАДИ ЮРИСТА ПО КУПІВЛІ ПРОДАЖІ КВАРТИР…

 Найпоширеніша ситуація сплати податків та зборів при купівлі квартири:

Найпоширенішою ситуацією щодо сплати податків і зборів є:

 Продавець сплачує 1% державного мита.

Покупець сплачує 1% відсоток пенсійного збору.

Якщо квартира була у власності продавця більше ніж три роки (якщо дане майно було отримане продавцем квартири у спадок, то дана вимога не застосовується);

Якщо продавець за звітний (поточний рік не вчиняв угоди про відчуження нерухомого майна;

Якщо продавець резидент України

В ЯКОМУ РАЙОНІ МІСТА КИЄВА КУПИТИ КВАРТИРУ?

Хто взагалі не сплачує державне мито при нотаріальному посвідченні договору купівлі продажу:

 Особи, віднесені до I-IV категорій постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

  • Інваліди Великої Вітчизняної війни та сімї воїнів і партизанів, які зникли безвісти

  • Інваліди I-II категорій.

Якщо учасники угоди – особи із зазначених пільгових категорій, вони держмито не платять. Якщо один з учасників угоди не має жодних зобов’язань він зобов’язаний сплатити держмито.

ПРО ЦІНОВУ ПОЛІТИКУ ПРИ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ КВАРТИР…

Якщо квартира була у власності продавця менше ніж три роки і він є резидентом України:

У даному випадку продавець сплачує від суми угоди :

1% Державного мита

1,5%  Військового збору

5 % Податку на доходи фізичних осіб

Продавцем сплачується 1% Пенсійного збору

Якщо квартиру продає нерезидент України:

У даному випадку продавець сплачує від суми угоди :

1% Державного мита

1,5%  Військового збору

18 % Податку на доходи фізичних осіб

Продавцем сплачується 1% Пенсійного збору

ТЕХНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КУПІВЛІ КВАРТИР….

Коли потрібно сплачувати податки і збори при купівлі продажі квартири?

Якщо сплачується 1% Державного мита і 1% Пенсійного збору, то дані платежі сплачуються під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.

Військовий збір теж сплачується в момент підписання договору купівлі продажу квартири.

Податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18% сплачується фізичною особою нерезидентом  під час підписання договору купівлі продажу.

Податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5% від суми продажу фізособа виплачує до 1 серпня поточного року. Дана сума випливає з поданої нею декларації.

Відповідно до пункту 49.18 статті 49 глави 2 розділу II Податкового кодексу України (ПКУ), платник-фізособа в поточному році подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за минулий календарний рік. Подати декларацію в ГФС необхідно до 1 травня поточного року

Якщо декларація була подана після граничного терміну 1 травня, то розмір податкової виплати визначає орган УКРІНФОРМ

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО КУПІВЛЮ КВАРТИР…

Якими нормативними актами регулюється сплата податків та зборів при купівлі-продажі квартири?

Сплата вище вказаних податків і зборів регулюється наступними нормативними актами

Податковий кодекс України.

 Відповідно до пункту 49.18 статті 49 глави 2 розділу ІІ ПКУ платник-фізособа в поточному році подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за минулий календарний рік. Подати декларацію в ГФС необхідно до 1 травня поточного року. (щодо сплати 5%)

Статтею 172 ПКУ встановлено, що. Платник податків виконує свої фіскальні зобов’язання самостійно в порядку сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) (щодо сплати 5 %).

Відповідно до підпункту 179.7 статті 179 ПКУ, фізособа виплачує зазначену в декларації суму до 1 серпня поточного року. Платник обчислює розмір ПДФО від суми продажу нерухомості.

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОДАТИ КВАРТИРУ?

З повагою команда HOTFLAT за підтримки ЮК ДОМПРАВО.

Опубліковано у Юридичні поради: купівля-продаж квартир | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *