КУПІВЛЯ КВАРТИРИ ЗА ДОГОВОРОМ ДЕРИВАТИВУ (ФОРВАРДНИЙ КОНТРАКТ)

Spread the love

ЯК ЗАБУДОВНИК РОБИТЬ З ВАС ГРАВЦЯ НА БІРЖІ, АБО КУПІВЛЯ КВАРТИРИ ЗА ДОГОВОРОМ ДЕРИВАТИВУ (ФОРВАРДНИЙ КОНТРАКТ)

Доброго дня! Пропоную вашій увазі статтю з циклу консультацій від юристів про схеми інвестування у новобудови. Сьогодні мова піде про те як купити квартиру через договір деривативу (форвардний контракт).

Юридичні послуги щодо купівлі квартир у місті Київ

0443611684

0988216642

Така схема інвестування належить до напівпрозорих схем (нагадаю ми умовно поділяємо всі варіанти інвестування на законні та напівпрозорі, тобто ті що прямо не заборонені, але дозволяють обійти закон). Зараз ми разом з вами за допомогою юристів з ЮК «ДОМПРАВО», розберемося у суті такої схеми та підводному камінні договору деривативу.

Що таке договір деривативу, та чи взагалі через нього можна купити квартиру?

Договір деривативу – це договір за яким одна сторона зобов’язується купити, а друга продати у майбутньому базовий актив. Базовим активом можуть бути гроші, квартира, земля, цінні папери тощо. У даному конкретному випадку базовим активом буде квартира, що будується. Є декілька видів деривативу, зокрема форвардний , ф’ючерсний контракти, опціон. В більшості випадків забудовники використовують форвардний контракт для проведення угоди. Сама угода має бути проведена через біржу.

Як використовують Забудовники майже законні схеми обману…

Як же саме відбувається покупка квартири через дериватив?

Проводячи угоду по такій схемі, підписується декілька документів (3-4 шт.) в залежності від ситуації: Заявка в біржу на покупку деривативу, договір купівлі-продажу деривативу, акт прийому-передачі деривативу і договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру. Підписуються вони саме в такому порядку як написано. Все крім договору купівлі-продажу це насправді купівля повітря – обіцянка у майбутньому купити квартиру. Вартість квартири буде розбита на 2 платежі, перший по договору деривативу буде складати десь 40% всієї суми (може бути від 20% до 60%), другий решта коштів за договором купівлі-продажу майнових прав.

Чому так, навіщо потрібен цей договір деривативу взагалі?

Тому, що це вигідно самому забудовнику, адже та сума що інтиме по деривативу не підпадає під оподаткування, а отже і прибуток у забудовника більший.

Як купити не оформлену, “не стопроцентну” спадкову квартиру?

Які є недоліки у покупці квартири через таку схему?

До недоліків перш за все варто віднести той факт, що у разі бажання відмовитися від купівлі і розірвати договір – всіх коштів ви не повернете, адже та сума, що пройшла по договору деривативу вважається такою, що пішла за його покупку, а забудовник зі своєї сторони виконує його негайно, постачаючи вам базовий актив, тобто договір на купівлю продаж майнових прав на квартиру. Ще варто вказати, що відсутній контроль за коштами з боку третіх осіб як при законних схемах, тобто забудовник може потратити кошти не за цільовим призначенням. Та і закону про форвардні контракти в нас окремого немає, тобто закон чітко не регулює цю діяльність, а отже в забудовника залишається варіативність у діях.

А чи є плюси в покупці квартири через форвардний контракт?

Є декілька значних переваг у такій схемі: найвагомішим є те, що неможливо одну і ту ж квартиру за аферою продати двічі, бо угода деривативу реєструється на біржі і навіть не потребує нотаріального посвідчення. Схема сама по собі важка і недобросовісний забудовник, скоріш за все візьметься за іншу схему для афери.

Який висновок, чи варто купувати квартиру так?

Висновок наступний: схема доволі ризикована, навіть беручи до уваги те, що афера там малоймовірна, а ризикована вона тим, що майже половину коштів, я ми казали ви втратите, бо у разі відмови з власної ініціативи ви повернете лише гроші за договором купівлі-продажу майнових прав. Рішення за вам, проте детально проаналізуйте репутацію забудовника, документи на будівництво, в договорах чітко перевіряйте всі данні та характеристику квартири.

Нехай щастить у пошуках нового дому!

З повагою команда HOTFLAT!

Опубліковано у Купити квартиру в новобудові, Юридичні поради: купівля-продаж квартир | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *