Ризики купити квартиру у власника, якому вона належить на підставі договору довічного утримання.

Spread the love

Загальна характеристика ризиків та способів їх уникнення при купівлі нерухомості.

Отже, Ви збираєтеся придбати квартиру або іншу нерухомість у власника, яка йому належить на підставі договору довічного утримання. На що звернути увагу. Які моменти є важливими. Як уникнути підводних каменів у цьому випадку.

Цікаво про юридичні фальстарти при підготовці документів для продажі квартири….

Що можуть зробити спадкоємці померлого відчужувача за договором довічного утримання?

Спадкоємці попереднього власника (відчужувача за договором довічного утримання) можуть ініціювати визнання договору довічного утримання та в одному особливому випадку бути позивачами у справах про розірвання даного договору з причин його невиконання.

Життя дало тріщину -купити квартиру і переїхати на Троєщину.

Чи можуть спадкоємці особи, яка відчужила квартиру теперішньому продавцю ініціювати розірвання договору довічного утримання?

Однозначна відповідь – Ні. Після смерті відчужувача за договором довічного утримання його спадкоємці не можуть відчужити договір довічного утримання.

Моменти щодо розірвання договору довічного утримання, на які слід звернути увагу:

Хоча спадкоємці за договором довічного утримання не мають можливості розірвати договір довічного утримання, але вони можуть бути цивільними правонаступниками спадкоємця, який до моменту смерті подав позов про розірванні договору довічного утримання. Тоді спадкоємці можуть в якості позивача продовжити справу спадкодавця.

Як знизити ціну квартири, яку Ви хочете купити.

Щодо судової перспективи справи про розірвання договору довічного утримання то, як кажуть, якщо вона є в суді – то про доцільність такої покупки варта подумати.

З яких причин спадкоємці можуть ініціювати визнання договору довічного утримання?

Якщо одним реченням, то цих причин тисячі. Але не для цього Ви читаєте цю статтю. Не юридичними термінами: визнати недійсним договір довічного утримання можна з причин: «відчужував був дурний, його примушували, лякаючи або прив’язуючи до батареї, він був наркоманом з відповідним документом, тощо».

Особливості про купівлю квартири серії”Т”

Радимо Вам, якщо вже дуже сподобалася по певних критеріях квартира, яку Ви хочете купити, звернутися до спеціаліста. Як кажуть, краще перестрахуватися.

Протягом якого часу можна визнати недійсним договір довічного утримання?

У даному випадку строк позовної давності три роки з моменту коли особи теоретично могли дізнатися про якесь порушення.

У випадку ж коли з моменту  смерті спадкодавця пройшло більше трьох з половиною років і спадкодавці не подали позов до суду, то боятися ніби немає чого.

ТОП 10 дурниць при купівлі квартири.

Дякую за те, що дочитали статю.

З повагою команда HOTFLAT!

Опубліковано у Юридичні поради: купівля-продаж квартир, Як правильно продати квартиру?. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *