Купити квартиру і повернути сплачений пенсійний  збір.

Spread the love

Купити квартиру і повернути сплачений пенсійний  збір.

Як повернути пенсійний збір сплачений під час купівлі продажу квартири вперше в житті.

Послуги юриста в Києві при купвлі нерухомості…

0988216642

0443611684

Всі чули дзвін, але не знають де він. Звідки ноги ростуть у такої інформації, як повернення пенсійного збору під час купівлі квартири або іншої нерухомості вперше.

Чи можливо повернути пенсійний збір сплачений при купівлі квартири або іншої нерухомості вперше вжитті?

Так повернути пенсійний збір можливо.

Чим передбачена можливість повернення пенсійного збору?

У відповідності до абзацу 1 пункту 9 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин; далі — Закон № 400/97-ВР) платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ, організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

За правилами частини 3 статті 3 Закону № 400/97-ВР платники збору, визначені пунктами 6, 7, 9 і 10 статті 1 цього Закону, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування сплачують до Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Ці кошти в установленому порядку зараховуються до державного бюджету і використовуються згідно із законом про Державний бюджет України.

Питання сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій згідно із Законом № 400/97-ВР регулюються Порядком сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 року № 1740.

Разом з тим, особи, які придбавають житло вперше, відповідно до вимог абзацу 1 пункту 9 статті 1 Закону № 400/97-ВР звільняються від сплати цього збору.

Які труднощі виникають з поверненням пенсійного збору після купівлі житла?

Оскільки в Україні стопроцентна не врегульовано можливість підтвердження, що особа набуває перший раз в житті нерухомість, то органи пенсійного фонду, як і нотаріус, що посвідчує угоду по нерухомості, не мають можливості самим вирішити питання про повернення пенсійного збору.

Тому прийдеться іти в суд.

Чи існують позитивні рішення судів з питань повернення пенсійного збору?

В Україні існує позитивна судова практика, щодо повернення пенсійного збору. Як приклад навожу постанову Вищого адміністративного суду України від 08.02.2017 року у справі №К/800/40236/14. В даній постанові суду, незважаючи на небажання повернути пенсійний збір – збір повернуто.

З повагою команда HOTFLAT

Опубліковано у Купити квартиру вторинний ринок, Юридичні поради: купівля-продаж квартир | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *