Чи варто купити хрущовку в Києві ?

Spread the love

Чи варто купити хрущовку в Києві ?

Перспективи купівлі хрущовки в місті Київ і що з ними тут планують робити.

Юридичний супровід купівлі хрущовки потрібен завжди, як і будь-якої іншої нерухомості.

0988216642

0443611684

    Коли закінчився термін експлуатації пятиповерхових будинків?

   Допустимий термін експлуатації перших будинків-хрущовок, закінчився ще у 2007 році. Вважається, що після закінчення цього терміну експлуатації – 50 років-мешкати в таких будинках буде небезпечне, їх потрібно буде або знести, або капітально відремонтувати. Вже закінчився термін експлуатації будинків цього типу, побудованих у 1958р.,1959р., і т.д. Коли будували ці будинки, то вважали, що вони будуть призначені для тимчасового задоволення потреб громадян і будуть експлуатуватимуться десь років 20-30, а потім їх знесуть і замість них побудують нові, комфортні. Перший такий будинок був зданий у 1957 році, останній  в середині восьмидесятих. Оскільки планували, що дома після такого терміну експлуатації почнуть зносити і будувати нові, то ніхто не планував робити в ціх домах великі ремонти- дахи, комунікації і т.д. Потім термін до зносу будинків збільшили з 30 до 50 років, ремонт із зрозумілих причин проводити знову не планували. Таким чином, навіть продовжений термін експлуатації перших будинків-хрущовок закінчився ще десять років тому.

   На якій підставі планується знос п*ятиповерхових будинків?

   У 1999 р. в Україні було прийнято Постанову КМУ №820 від 14.05 ” Про заходи щодо реконструкції житлових будинків перших масових серій” ( c змінами і доповненнями постанови КМУ №32 від 10.01.2002 р.),яка встановила порядок проведення реконструкції будинків методом зносу і будівництва замість них багатоповерхових. Оскільки з різних об*єктивних причин реконструкцію будинків було не виконано, 22 грудня 2006р. був підписаний закон” Про комплексну реконструкцію кварталів (районів) застарілого житлового фонду (зі змінами, внесеними законом № 3038, – VI от17.02 2011 р.).Під застарілим житловим фондом розуміється сукупність об’єктів житла до п’яти поверхів, граничний термін експлуатації яких збіг, або знос конструктивних елементів яких перевищує 60%.

   Чому має відбутися знос п*ятиповерхових будинків ?

   Необхідність зносу п*ятиповерхових будинків пов’язана з незадовільним технічним станом і низькими експлуатаційними якостями житлового фонду, побудованого у 50-70роках по проектах перших масових серій панельних, блокових і цегляних будинків, об’єм яких складав 72 млн. кв. метрів загальною жилою площі-на той час це 23% міського житлового фонду України. Квартири в цих будинках були малої площі з низькою тепло- і звукоізоляцією, для здешевлення будівництва в під’їздах будинків не передбачалися ліфти, тому вони були розраховані на п’ять поверхів. Квартири в цих будинках побудовані з використанням старої технології, тому споживають на 50% більше тепла, ніж квартири такої ж площі в сучасних будинках, комунікації будинків зношені, а будівельний грибок з підвалів прямує своє переможне сходження поверхами будинків. За цей час матеріал, з якого були побудовані будинку фізично застарів, стався його значний знос і виникла небезпека руйнування будівель.

   Чому не можна відремонтувати п*ятиповерхові будинки?

   Оскільки в Києві площа старого житла складає 7,8 млн. кв. метрів, то для їх мешканців потрібно буде побудувати житла на 50% більше (така норма встановлена у законі)-майже 12 млн. кв метрів. Це складає чотири об’єми будівництва, які були досягнуті в Києві в 2017 році, та ще додатково певну частину житла потрібно побудувати для покриття витрат інвестора з урахуванням невеликогоприбутку (10). Проведення капітального ремонту застарілих “хрущовок”, вартість якого для одного п’ятиповерхового будинку, приміром, на сто квартир, з урахуванням заміни комунікацій, інженерних систем, труб, вікон і т. д., складе близько 15 млн. грн. Якщо до того ж врахувати, що капітальний ремонт триватиме приблизно шість місяців, а будинок після такого ремонту можна буде експлуатувати не більше 15років, то для ремонту 3000 київських п’ятиповерхівок  місту знадобиться майже 45,0 млд.грн., і близько 30 років, і це за умови проведення капітального ремонту в п’ятидесяти будинках кожні шість місяців. У зв*язку з цим варіант капітального ремонту хрущовок було відкинуто.

   Які умови реконструкції п*ятиповерхових будинків?

   Для проведення реконструкції будинку, його мешканцям потрібно буде надати тимчасове помешкання, побудовану заздалегідь на вільному місці (майданчику).Після цього колишній будинок підлягає знесенню і на його місці мають побудувати новий, більш комфортабельний. Після введення нового будинку в експлуатацію, мешканці безкоштовно отримують в ньому квартири. Площі нових квартир мають бути на 50% більше, ніж площі тих помешкань, які вони займали у старих будинках.

   Чому досі не відбувся знос п*ятиповерхових будинків ?

    Попри те, що Закон про комплексну реконструкцію був ухвалений ще в 2006 році, його виконання фактично досі знаходиться на початковій стадії. Це сталося з витратами часу на розробку необхідних підзаконних документів, потім розробкою типового договору з інвестором і його затвердженням у КМУ, потім -на отриманням згоди усіх (100%) жителів всіх п’ятиповерхових будинків щільної забудови мікрорайону на реконструкцію будинку.  У Генплані Києва заплановано впродовж 2018-2025 років замінити 3000 будинків застарілого житлового фонду (всього в Києві налічується близько 8000 застарілих п’ятиповерхових будинків), на що за підрахунками фахівців знадобиться близько 115 млд.грн. Встановлено, що будівництво дев’ятиповерхових будинків замість хрущовок (з урахуванням надання мешканцям, згідно із Законом, площі нової квартири на 50% більшою, ніж колишня) не дозволить інвесторам отримати прибуток, і тільки 16-поверхові будинки забезпечать рентабельність у 10%-12%. Зараз усі організаційні проблеми вирішені

   Коли і де почнеться знос п*ятиповерхових будинків?

   Депутати Київради прийняли рішення, що першим будинком, який підлягає зносу буде будівля, що знаходиться на перетині вул. Мілютенка та Шолом-Алейхема. Земельна ділянка, необхідна для будівництва будинку для відселення мешканців, виділена на Лісовому масиві. Зараз виконання всіх необхідних робот (проектування, оформлення документів і т.i.) йде повним ходом.

Висновок: 

Починати роботи і вирішувати виникаючі проблеми потрібно якнайшвидше, узв’язку з значним об*ємом необхідних для проведення реконструкції робіт та поганими можливими наслідками подальшого мешкання у хрущовках, які експлуатуються вже більше 60 років без проведення капітального ремонту. Мешканці старих п*ятиповерхівок вже давно чекають на переселення до нових, комфортних помешкань.

З ПОВАГОЮ КОМАНДА  HOTFLAT

Опубліковано у Купити квартиру вторинний ринок, Технічні особливості квартир в місті Київ | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *