Чи можна купити приватний будинок для розміщення стоянки власного вантажного автотранспорту?

Spread the love

Розміщення автотранспорту на власному подвір’ї будинку. Чи можна купити приватний будинок для розміщення стоянки власного вантажного автотранспорту?

На території міст, зокрема міст мільйонників, де мало землі для розміщення стоянок вантажного автотранспорту, завжди є спокуса купити приватний будинок на окраїні, і розмістити на його прибудинковій території вантажні автомобілі. Але є ризик що сусіди будуть заперечувати проти постійного шуму й гаму. Отже які є ризики?

Юридичний супровід купівлі нерухомості…

098-821-66-42

Які є ризики купівлі будинку для розміщення на його прибудинковій території стоянки вантажного транспорту?

Найбільшим ризиком є звернення до суду та інших інстанцій ваших сусідів з вимогою усунити перешкоди шляхом заборони розміщення транспортних засобів. Це право мають сусіди.

Цікаві юридичні консультації з приводу купівлі продажу квартир….

Яким ключовим актом регулюється право розміщення відкритої автостоянки вантажних транспортних засобів в Україні:

В Україні  існує Наказ, Правила від 19.06.1996 року №173 «Про затвердження державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів. В даному правовому акті встановлені санітарні норми, вказані санітарно-захисні зони.

В якому районі міста Києва краще купити квартиру?

Що в даних правилах вказано відносно розміщення відкритих автостоянок вантажного транспорту?

Згідно вимог вище вказаних правил «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» № 173 від 19.06.1996р. гаражі та відкриті стоянки вантажних автомобілів слід розміщувати у виробничій зоні населеного пункту, розміщення їх на території житлової забудови заборонено.

Цікаво про купівлю продаж квартири….

Також зазначено, відповідно до п. 8.44 всі зовнішні джерела акустичного забруднення (транспортні магістралі, аеропорти, вокзали, промпідприємства, трансформатори, автомобільні стоянки, котельні, гаражі, гральні автомати майданчики і т.ін.) слід розміщувати на відстанях від сельбищної території і зон рекреації, обґрунтованих акустичними розрахунками. Акустичні розрахунки повинні проводитися за методиками, узгодженими з Міністерством охорони здоров’я України.

Відповідно до п. 5.30 Гаражі вантажних автомобілів, відомчих і легкових автомобілів спеціального призначення, таксі і та прокату автомобілів, автобусні і тролейбусні парки, трамвайні депо, бази централізованого технічного обслуговування слід розміщувати у виробничій зоні.

Як краще продати квартиру?

Яка судова практика в Україні склалася з даного питання?

Наводимо декілька рішень суду, які вступили в законну силу, на рахунок того, що існують ризики купівлі будинку з прибудинковою територією, оскільки сусіди в судовому порядку можуть заборонити експлуатацію прибудинкової території з даною ціллю:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/2056885

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/12007625

Опубліковано у Юридичні поради: купівля-продаж квартир | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *